رفع مشکل انتقال تصویر داهوا در شرایط اختلال اینترنت

(Total 13 Votes : 4 of 5)

مشتری گرامی، هم اکنون به دلیل اختلال و محدودیت اینترنت در کشور، انتقال تصویر دستگاه های داهوا از طریق P2P با اختلال شدید مواجه شده و در اکثر نقاط قطع می باشد. شما می توانید تا برطرف شدن اختلالات اینترنت صبر کنید و یا از طریق خریداری IP استاتیک انتقال تصویر را انجام دهید.

تنها راه حل جایگزین فعلا استفاده از IP ثابت ( آی پی استاتیک) می باشد. برای اینکار می بایست از سرویس دهنده اینترنت خود ( ایرانسل، مخابرات، همراه اول، شاتل و ...) درخواست IP استاتیک بدهید و برای دوره مشخص (مثلا یکسال) آی پی استاتیک خریداری کنید.

راهکار پیشنهادی برای مودم های سیم کارتی

یک راهکار سریع و تست شده برای مودم های سیم کارتی 4G ، خرید و استفاده از سیم کارت های شاتل موبایل می باشد. حتما هنگام خرید سیم کارت شاتل دقت کنید که بسته سیم کارت را به همراه آی پی استاتیک خریداری کنید. لازم به ذکر است سیم کارت های شاتل از آنتن های ایرانسل و همراه اول بصورت اتوماتیک استفاده می کند و مزیتشان استفاده از بهترین آنتن دهی در نقاط مختلف می باشد.

 

بعد از دریافت آی پی استاتیک حتما باید IP دستگاه، داخل مودم ست شود

پس از دریافت آی پی استاتیک، از یک نفر کارشناس و یا آشنا به شبکه بخواهید آی پی دستگاه داهوا را روی مودم ست کند تا بتوانید از طریق آی پی استاتیک به آن وصل شوید.

ست کردن آی پی از دو طریق Port Forwarding و یا راه حل ساده تر آن از طریق DMZ انجام می شود. اکیدا توصیه می شود اینکار توسط یک شخص آشنا به این تنظیمات انجام شود در غیر این صورت ممکن است دسترسی اینترنت شما به طور کل مختل شود.

ضمنا یادآور میشود در برخی مواقع پهنای باند اینترنت کشور به طور کل دچار اختلال می شود که ممکن است در چنین شرایطی انتقال تصویر با آی پی استاتیک نیز دچار مشکل شود.

انتقال تصویر به روش آی پی استاتیک سرعت لودینگ تصاویر شما را چند برابر می کند

استفاده از روش آی پی ثابت ( IP Static) برای انتقال تصویر این مزیت را دارد که علاوه بر رفع مشکلات انتقال تصویر، از آنجا که در این روش از شبکه اینترنت داخلی برای انتقال تصویر استفاده می شود سرعت تصاویر تا چند برابر بیشتر می شود و کیفیت تصاویر بالاتر می رود.

چرا P2P داهوا قطع شده  یا دچار مشکل شده؟

یکی از سوالاتی که ممکن است برای شما پیش بیاید این است که اصلا چرا قابلیت P2P داهوا دچار مشکل شده. در توضیح باید گفت بعد از حوادث اخیر در کشور، بسیاری از پروتکل هایی که در نرم افزار های V_P N استفاده می شد از جمله پروتکل Peer 2 Peer یا به اختصار P2P مختل شده اند. بنابراین بسته شدن این قابلیت به داهوا مربوط نیست و در واقع به طور کلی پروتکل P2P دچار اختلال شده است.

برای اطلاع بیشتر با شرکت گارانتی کننده دستگاه خود تماس حاصل نمایید

اگر سوالات بیشتری در مورد انتقال تصویر دستگاه داهوای خود دارید می بایست با شرکت گارانتی کننده دستگاه خود تماس بگیرید. لازم به ذکر است نام و اطلاعات شرکت گارانتی دستگاه شما بصورت برچسب روی کارتن دستگاه چسبیده شده است و در صورتی که جعبه دستگاه خود را نگاه نداشته اید باید از روی فاکتور خرید و یا از طریق تماس با فروشنده کالا از گارانتی محصول مطلع شوید.

 

 

مشکل اینترنت داهوا ، مشکل انتقال تصویر داهوا، مشکل قطعی انتقال تصویر P2P داهوا